لوستر برنجی چه ویژگی هایی دارد؟

collections_bookmarkآموزش

یکی از وسایل بسیار تأثیر گذار در دکوراسیون داخلی خانه، لوستر است. این وسیله که وظیفه نورپردازی در خانه شما را بر عهده دارد، انواع و اقسام بسیار مختلفی دارد. به گونه ایی که برای هر سبک از دکوراسیون داخلی، یک لوستر برنجی خاص وجود دارد.

سبک های دکوراسیون داخلی بسیار متفاوت اند و معمولا هرکس با توجه به نوع سلیقه و وسایلی که می پسندد، سبک دکوراسیون داخلی خود را انتخاب می نماید. لازم به ذکر می باشد که یکی از محبوب ‌ترین و زیبا ترین انواع لوستر، لوستر برنجی است.

این لوسترها را اغلب در فضا های کلاسیک استفاده می شود. رنگ درخشان و زیبای این لوستر نمای زیبایی در خانه یا محیط مورد نظر شما ایجاد می‌ کند و از این جهت در دکوراسیون ‌های لوکس و کلاسیک یک انتخاب بسیار مناسب است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی لوستر برنجی و تأثیر آن بر دکوراسیون خانه و هم چنین به ویژگی های آن بپردازیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لوستر برنجی چیست؟

باید بیان شود که یک تصور اشتباه وجود دارد و آن تصور این است که لوستر برنجی همان برنزی می باشد، باید اذعان داشت که این دو فلز کاملا با یک دیگر متفاوت هستند. برنج در واقع آلیاژی از مس و روی است.

با تغییرات میزان مس و روی در این آلیاژ رنگ ‌های متفاوتی از برنج به دست خواهد آمد و به همین دلیل تنوع رنگ‌ را در لوستر برنجی را بسیار مشاهده می کنیم. قابل توجه است که در این آلیاز هیچ گونه آهنی به کار نرفته است و به همین دلیل به آهنربا نمی‌ چسبد، بنابراین یکی از راه هایی که متوجه شوید لوستر مورد نظر شما از برنج ساخته شده است، وجود یک آهنربا می باشد.

اگر آهنربا به لوستر مورد نظر بچسبد، آن گاه این لوستر برنجی نیست. فلز برنج در واقع مقداری به طلا شباهت دارد و از این جهت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از نظر زیبایی و درخشندگی این لوستر به شکلی می باشد که می توان از آن به عنوان یکی از بهترین وسایل تزئینی در خانه یاد کرد.

ویژگی‌های لوستر برنجی چیست؟

لوستر برنجی ویژگی هایی دارد که آن را از سایر لوسترهای دیگر جدا می کند و آن را به یک لوستر زیبا و پر مصرف بدل کرده است. از جمله ویژگی های بسیار مهم لوستر برنجی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • به دلیل انعطاف پذیری بالایی که فلز برنج دارد ریخته‌ گری راحت ‌تری انجام می ‌شود و در انواع و اقسام شکل‌ ها قابل طراحی و اجراست، بنابراین تنوع شکل لوستر برنجی بسیار بالاست و برای هر سلیقه ایی وجود دارد.
  • آلیاژ برنج می ‌تواند در میزان مس و روی متفاوت باشد و این موضوع در رنگ آن تاثیر خواهد داشت.
  • لازم به ذکر است که تنوع رنگ در لوسترهای برنزی زیاد است اما خوب همه‌ی آن ‌ها طیف‌ هایی از طلایی و مسی هستند که بسته به سلیقه‌ و رنگ های به کار رفته در منزل خود می‌توانید از بین آن‌ ها انتخاب کنید.
  • لوستر برنجی بسیار درخشان و زیبا است بنابراین توصیه می ‌شود در دکوراسیون لوکس و کلاسیک از آن‌ استفاده نمایید.
  • سری لامپ در لوستر برنجی اغلب مناسب لامپ‌ های اشکی می باشد. در واقع می‌توان گفت زیباترین لامپی که می ‌تواند در کنار لوستر برنجی قرار بگیرد، همان لامپ اشکی است.
  • در برخی از اوقات اکسسوری‌ های جذابی را در ترکیب با لوستر برنجی استفاده می‌ کنند. مانند انواع کریستال آویز و زیبا که باعث می ‌شود درخشندگی بیشتری پیدا کند.
  • یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم لوسترهای برنجی ین است که این مدل از لوسترها در هر فضایی قابل استفاده است. اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه و … . در هرکدام از این فضاها متناسب با اجزای دکوراسیون، می ‌توانید از این لوستر استفاه کنید.
  • می توان اشاره داشت که لوسترهای برنجی به دلیل این که چند شاخه هستند و چندین لامپ به آن‌ ها متصل می شود، بسیار پرنور هستند. بنابراین اگر در نظر دارید که نور فضا را افزایش دهید، استفاده از لوستر برنجی را به شما پیشنهاد می دهیم.
  • این لوسترها در شست وشو و برخورد با آب اکسیده نخواهند شد و هم چنین آسیب نمی ‌بینند. به طور کلی از نظر مقاومت در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی خوب عمل می ‌کنند.
  • لوستر برنجی نسبت به سایر فلزات سبک‌تر است بنابراین نصب آن راحت بوده و حساسیت خاصی در مورد وزن آن وجود ندارد، مگر در مواردی که چند ‌طبقه باشد.
فهرست